Potrubní pošta v češtině Potrubná pošta po slovensky Polski
Wyłączne przedstawicielstwo systemów poczty pneumatycznej Sumetzberger

Pneumatický dopravní systém - potrubní pošta

Skupina ®PROFITERM

  • Telefon: +420 595 222 111
  • Fax: +420 595 222 100
  • E-mail: obchod@profiterm.com
Tisk

Potrubní pošta ve FN Ostrava


Fakultní nemocnice v Ostravě využívá naši novou potrubní poštu!

Před nedávnem naše společnost PROFITERM PROTECH dokončila realizaci zcela nové technologie potrubní pošty také ve Fakultní nemocnici v Ostravě, která jako poslední fakultní nemocnice v ČR doposud toto zařízení neměla a nepoužívala.

Celý systém obsahuje více než 5 km tras potrubí o průměru 160 mm a 8 nezávislých linek – celkově propojuje 17 objektů. Tato potrubní pošta je v současné době nejnovější a nejmodernější v České republice.

Pracovníci centrálních laboratoří nemocnice přijmou denně více než tisíc pět set biologických vzorků, které dříve donášeli sanitáři a teď díky potrubní poště dostávají tyto vzorky průběžně. Mohou je tedy průběžně zpracovávat tzn. lékaři na oddělení obdrží výsledky analýzy těchto vzorků mnohem dříve!

V laboratořích jsme instalovali speciální „multilab“ stanici s automatickou vykládkou, která zajišťuje plnou automatizaci vyložení vzorků z pouzder a vrácení prázdných pouzder zpět na oddělení dle RFID čipu, což významně zjednodušuje a zrychluje manipulaci se vzorky a nezatěžuje tak personál laboratoří dalšími úkony!

Fotogalerie z FN Ostrava

Po kliknutí se zobrazí zvětšenina.

Potrubní pošta ve FN Ostrava Potrubní pošta ve FN Ostrava Potrubní pošta ve FN Ostrava Potrubní pošta ve FN Ostrava Potrubní pošta ve FN Ostrava Potrubní pošta ve FN Ostrava

Další odkaz na článek o potrubní poště ve FN Ostrava