Potrubní pošta v češtině Potrubná pošta po slovensky Polski
Wyłączne przedstawicielstwo systemów poczty pneumatycznej Sumetzberger

Pneumatický dopravní systém - potrubní pošta

Skupina ®PROFITERM

  • Telefon: +420 595 222 111
  • Fax: +420 595 222 100
  • E-mail: obchod@profiterm.com
Tisk

Laboratorní autovykládková stanice


Všechny nové instalace potrubní pošty v nemocnicích již realizujeme v moderním standardu tzn. v laboratořích pouze s plně AUTOMATICKOU VYKLÁDKOU VZORKŮ

Potrubní pošta do laboratoří dopraví denně stovky až tisíce pouzder se zdravotnickým materiálem – je tudíž časově velmi náročné s těmito pouzdry manipulovat (pouzdra otevírat/zavírat/vytahovat z koše/vkládat zpět do stanice apod..) a zároveň takto velké množství pouzder skladovat mnohdy v malém prostoru laboratoří.

Speciálně pro tuto aplikaci tzn. pro laboratoře vyvinul rakouský výrobce potrubní pošty firma Sumetzberger speciální moderní „laboratorní autovykládkovou stanici“, která všechny dříve složité a manuální procesy plně nahradí automatikou tzn. zásilka/vzorky jsou z pouzdra v laboratoři automaticky vyprázdněna, stanice zkontroluje správné vyprázdnění přijatého pouzdra a poté dle informace v RFID čipu prázdné pouzdro automaticky vrátí zpět na příslušné oddělení. Pracovníci laboratoří tak prakticky přepravní pouzdro vůbec nevidí….. v laboratořích jsou tedy přijímány pouze vzorky a ne přepravní pouzdra.

Personál laboratoří, které již toto moderní vybavení využívají, toto řešení velmi přivítal – došlo ke zrychlení práce v laboratořích (nikdo nemusí manipulovat s pouzdry, do laboratoří přicházejí pouze připravené a zabezpečené biologické vzorky s žádankou-ne pouzdra, není potřeba pouzdra nikde skladovat, došlo k omezení rizika přenosu infekce mezi různými pouzdry atd.). Samotná stanice je navíc velmi kompaktní a vyžaduje pouze minimum prostoru pro vlastní instalaci.

O toto řešení je v současnosti velký zájem, proto je aplikujeme nejen v rámci nových realizací, ale vybavujeme jím i stávající instalované technologie.

Ukázka auto-vykládkové stanice v laboratoři.

Po kliknutí se zobrazí zvětšenina.

Automatická vykládka vzorků Automatická vykládka vzorků